Policie zadržela Němce, na něhož byl vydán eurozatykač

- Aktuality autor: red

Detektivové ze speciálního policejního pátracího týmu zadrželi v úterý v Plzni osmatřicetiletého Němce, který byl ve své vlasti odsouzen za obchodování s drogami a nelegální odběr elektřiny k 15 letům vězení.

Svým jednáním způsobil škodu přes 50.000 eur (přes 1,3 milionu korun). Na muže byl vydán eurozatykač jen 48 hodin před dopadením. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká.

"Zadržením byl tak překvapen, že se ke všem svým skutkům, které spáchal v Německu, okamžitě přiznal. V současné době probíhají veškeré úkony a příslušný soud rozhoduje o uvalení vazby," uvedla Kopecká.

Na dopadení Němce se vedle policistů z útvaru známého pod označením "lovci lebek" podíleli i detektivové z centrály Sirene, která se zaměřuje na hledané lidi v rámci schengenského prostoru. Po vydání eurozatykače policisté ze Sirene podle mluvčí získali informace, že by se muž mohl pohybovat na Plzeňsku. Ještě týž den, v úterý večer, jej pak lovci lebek podle Kopecké zadrželi v Plzni na ulici.


Klatovští policisté o víkendu dopadli jiného hledaného Němce, šlo o člena organizované skupiny internetových podvodníků Christiana Töppera. Po osmatřicetiletém muži pátrala dlouho bezvýsledně berlínská policie a byl na něj vydán evropský zatykač. Töpper byl v minulosti odsouzen kvůli podvodům s převody peněz na internetu, před nástupem do věznice ale zmizel.

Zdroje: ČTK