Policie zadržela čtyři Číňany. Jedli vzácné želvy

- Aktuality autor: Danica Klein

V Zimbabwe byli zatčeni čtyři čínští občané kvůli podezření z týrání zvířat. Důvodem bylo, že zabili a snědli desítky vzácných želv kloubnatých (Kinixys belliana). Informovali o tom ochránci zvířat, podle kterých muži přiznali, že zabili 40 želv. Dalších 13 ještě živých plazů a želví maso vyšetřovatelé našli při prohlídce domu na jihu země.

Želvy stíhaným mužům prodali na jídlo místní vesničané. Jde o první případ, kdy byli čínští občané zatčeni v Zimbabwe v souvislosti se stravovacími zvyklostmi. Úřady poté zjistily, že čtveřice v Zimbabwe pobývala nelegálně a pracovala tam bez povolení. Podle ochránců zvířat bude vypovězena ze země.

Čínské společnosti v Zimbabwe získaly řadu kontraktů ve stavebnictví a důlním průmyslu a posílají tam své pracovníky. Obyvatelé zbídačelé země jim prý nabízejí ke koupi hady, psy nebo skokany, tedy živočichy, kteří se mnohdy objevují na jídelníčku v Číně. Zimbabwské úřady v minulosti na Číňany opakovaně apelovaly, aby respektovali zvyklosti africké země. Vesničany upozornily, aby Číňany nezvyklými zdroji potravy nezásobovali.

Tagy: jídlo policie želvy

Zdroje: ČTK