Policie vyšetřuje sérii 345 vloupání do rodinných domů v celé ČR

- Aktuality autor: Jan Pastor

Policie vyšetřuje rozsáhlou sérii vloupání do rodinných domů v celé České republice. Od dubna 2009 se pachatelé po odvrtání otvoru v rámu okna či francouzských dveří vloupali do 345 objektů. Celkem způsobili škodu za více než deset milionů korun, řekli dnes novinářům představitelé královéhradecké policie.

Například v Královéhradeckém kraji se loni zloději po odvrtání otvoru do oken či dveří vloupali do 37 objektů. "Od druhé poloviny roku se pachatelé těchto vloupání zaměřili na jiné kraje," řekl dnes novinářům vedoucí odboru obecné kriminality královéhradecké policie Luděk Čížek.

Policie v hradeckém kraji přijala opatření, která měla pomoci k dopadení pachatele, dosud však nebyla úspěšná. "Pachatel je například jednu noc na severní Moravě, druhý den už operuje na Vysočině. To jeho rozpětí je velmi velké, a to ztěžuje opatření," řekl Čížek. Případy vloupání do domů po odvrtání rámu oken či dveří se objevily také v sousedních zemích.

Pachatelé využívají ke krádežím dobu brzkého rána, často se vloupali do objektů, ve kterých spali jejich majitelé. Z domů mizí především peníze, šperky i drobná elektronika. "Jejich sebedůvěra stoupá a některé objekty byly vykradené i opakovaně. V několika případech pachatele poškození i viděli, ale než se vzpamatovali, dokázal odejít," řekl Čížek.

Tagy: policie zlodeji vloupání

Zdroje: ČTK