Policie už zná identitu všech obětí tragického požáru na Florenci

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Policisté už znají totožnost všech devíti obětí tragického požáru, který v říjnu zachvátil nádražní budovu na pražské Florenci. Serveru iDnes.cz to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jde podle něho o lidi ve věku od 18 do 40 let, převážně muže - velmi pravděpodobně bezdomovce. Příčinu nejtragičtějšího požáru v samostatné historii Česka zjišťují znalci, jejich posudky mají však být podle serveru hotovy nejdříve v polovině prosince. 

Zachránil se jen mladý pár

"Ve všech devíti případech se nám podařilo informovat pozůstalé," řekl iDnes.cz Hulan. Nádražní budova u pražského autobusového nádraží na Florenci vzplála krátce po půlnoci 27. října. Záchranáři z domu nejprve vyprostili mladou ženu a muže, nikdo další už ale z ohnivého pekla živý nevyšel. Postupně se našla těla devíti lidí.

Okolnosti napovídají tomu, že dům obývali lidé bez domova. Dokládají to svědectví z místa požáru, o bezdomovcích mluvil i pracovník ostrahy, který v noci na místo jako první přivolal hasiče. 

Požár se počtem obětí zapsal mezi historicky nejtragičtější události tohoto druhu. Předtím si nejvíc obětí vyžádal požár, který v listopadu 1984 zachvátil Ústav sociální péče v Měděnci v severních Čechách. Zahynulo při něm 26 chovanek. Při požáru pražského hotelu Olympik v květnu 1995 přišlo o život osm lidí.

Tagy: tragédie policie požár totožnost florenc

Zdroje: ČTK