Policie přerušila pátrání po Anně, výslech muže jí nepomohl

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Policie ve čtvrtek po setmění přerušila pátrací akci v pražské Troji, devítiletou Annu Janatkovou, která se před týdnem ztratila, zatím nenašla. O dalším postupu rozhodnou policisté ve čtvrtek.

Policisté, pátrající po Anně, se vrátili do Troje. Mají podezřelého

O přerušení akce informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová. Dívka se ztratila 13. října cestou ze školy. Našel se jen batoh a láhev s pitím. 

Kriminalisté ve spolupráci s vojenskou policií ve čtvrtek znovu prohledali oblast kolem ulice Pod Písečnou, kde bylo děvče naposledy spatřeno, pátrání ani výslech muže, který by mohl mít na jejím zmizení podíl, dosud nepřinesly žádné konkrétní výsledky. Server Lidovky.cz uvedl, že policie zřejmě podezřelého v souvislosti se zmizením dítěte během několika hodin obviní, podle Novinky.cz jej vzali policisté na místo, kde měla dívka zmizet.

Policisté s krumpáči, vidlemi a lopatami

Muž, kterého policie zadržela, má podle mluvčí vazbu na lokalitu, kde se dívka ztratila. Policisté podle ní prohledali vytipovaná místa, hledali i v kanalizaci. Server novinky.cz předtím uvedl, že policisté muže zadrželi už ve středu večer, dovedl je prý k němu vzorek DNA, který našli na dívčiných věcech, které zůstaly po jejím zmizení. Podezřelý byl již několikrát soudně trestán, uvedl server. 

"Policie rodině oznámila, že se vrací prohledávat oblast v Troji a že je to kvůli zadržení podezřelého," řekl serveru iDnes.cz přítel dívčiných rodičů. Místo podle zpravodajky ČTK prohledávala asi stovka pražských a několik desítek vojenských policistů, psovodi a hasiči. Byli vybaveni lopatami, krumpáči a vidlemi. Oblast byla ohraničená a policisté tam kromě lidí, kteří na místě žijí, nikoho nepouštěli. 

Dívka byla naposledy spatřena 13. října odpoledne, ze školy šla obvyklou trasou společně se spolužačkami. V ulici Pod Písečnou se ale rozdělily a poté se stopa děvčete ztrácí. Až do neděle místo intenzivně prohledávalo téměř 800 policistů, zapojili se kynologové se speciálně vycvičenými psy i vrtulník s termovizí. Pátrání bylo zatím neúspěšné i v dalších krajích republiky.

Tagy: policie pátrání pohřešování zmizeni

Zdroje: ČTK