Policie pořádá hon na nelegály. Zatkla 14 lidí

- Aktuality autor: pal

V Ústeckém kraji zadržela cizinecká policie dva Iráčany, kteří se vlakem pokoušeli dostat přes Česko dál do Německa a Švédska. Oba muži u sebe měli falšované doklady. Pražská policie zase na Hlavním nádraží zatkla 12 nelegálních uprchlíků, většinou z Afghánistánu, Sýrie či Gambie. 

V síti cizinecké policie uvízli i dva Iráčané s falešnými pasy

V síti cizinecké policie uvízli i dva Iráčané s falešnými pasy,zdroj: Slavomír Kubeš / MAFRA / Profimedia

Policie v minulých dnech kvůli nelegální migraci zvýšila kontroly na silnicích i železnici. Uprchlíci nejčastěji hranice překračují v Jihomoravském kraji. "Na přechodu v Mikulově dnes policisté žádné cizince nezadrželi" řekla mluvčí Jihomoravské policie Petra Vedrová.

Česko je pro uprchlíky hlavně tranzitní zemí. Cizinecká policie za prvních pět měsíců letošního roku v Česku odhalila 2418 nelegálně pobývajících cizinců, což je meziroční nárůst o 712. Zaznamenala nárůst občanů Kosova, Sýrie či Afghánistánu, kteří byli zachyceni při pokusech o nelegální přechod země do Německa.

Iráčané si koupili falešné doklady

Cizinecká policie na Iráčany ve věku 34 a 31 let narazila ve středu v mezinárodním vlaku, kde mezi stanicemi Ústí nad Labem a Děčín prováděla pobytovou kontrolu. Muži předložili ke kontrole totožnosti portugalské občanské průkazy.

"Policistům bylo již při prvním pohledu na doklady zřejmé, že se jedná o padělky, což potvrdilo i následné odborné vyjádření, podle kterého dokladům chyběla většina ochranných prvků," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Doklady si muži podle mluvčí zakoupili od neznámého Súdánce v Řecku. "Přestože věděli, že se jedná o padělky, rozhodli se s nimi cestovat. Jejich cílem bylo Německo a Švédsko," doplnila mluvčí.

 

Tagy: Česko Praha domácí imigranti Ústecký kraj policie ČR

Zdroje: ČTK