Policie pátrá po nebezpečném zločinci. Nasadila vrtulník

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 18. 1. 2013 11:04) - Aktuality autor: Danica Klein

Policie dál pátrá na Děčínsku po sedmačtyřicetiletém Jindřichu Jetmarovi, kterého podezírá z vykrádání chat a také z přípravy vraždy. Muž je ozbrojený, policie proto apeluje na lidi, aby se jej nepokoušeli sami zadržet. Už ve čtvrtek večer nasadila do akce zhruba 50 lidí, speciální pořádkovou jednotku a vrtulník s termovizí. Muže se ale dopadnout zatím nepodařilo. Pátrání pokračuje a během dopoledne by měl být ve vzduchu i vrtulník, řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. 

Jindřich Jetmar

Jindřich Jetmar,zdroj: Policie ČR

Muž se pohybuje od čtvrtka severovýchodně od Děčína, na pomezí národního parku České Švýcarsko. Nejdříve byl viděn v chatové osadě Hájenka u Růžové, pak u Srbské Kamenice, informace z dnešního rána hovoří ale o tom, že se vydal na druhou stranu a měl by být u Hřenska. Prvotní informace hovořily o tom, že pouze vykrádal chaty, během dnešního dopoledne se v policejní databázi objevilo i podezření z přípravy vraždy. 

"Hledaný muž je 178 centimetrů vysoký, štíhlé postavy, má prošedivělé vlasy," uvedla policie. Popis jeho oblečení se několikrát změnil, protože se muž zřejmě během večera převlékl. Nyní by měl být oblečený v šedém kabátě pod kolena a kostkovaných kalhotách. "Žádáme občany, kteří muže spatřili, aby jakékoliv informace k jeho pohybu neprodleně nahlásili na linku 158. Policisté nedoporučují, aby se ho občané pokoušeli sami zadržet," informovala policie. 

Do pátrání nasadila vrtulník s termovizí a příslušníky pořádkové jednotky, zřízené v loňském roce kvůli napjaté situaci ve Šluknovském výběžku. "Chceme maximálně ochránit veřejnost, proto taková akce," řekla policejní mluvčí.

Tagy: nebezpečí muz děčínsko vrtulník

Zdroje: ČTK