Policie pátrá po chlapci (13) z Prahy. Utekl z domu, nechce se učit

- Aktuality autor: Danica Klein

Policie hledá třináctiletého Lukáše Kogana z Prahy, který dnes utekl z domova. Rodičům doma nechal dopis, že odchází, protože se nechce učit. Policisté prosí veřejnost o jakékoliv informace, které by mohly pomoci k nalezení chlapce. 

Lukáše Kogan

Lukáše Kogan,zdroj: Policie ČR

Pohřešovaný Lukáš odešel dnes ráno do školy na Praze 7, otec ho naposledy viděl na zastávce MHD Nádraží Holešovice. "Dopoledne ještě otec s chlapcem telefonicky hovořil. Chlapec tvrdil, že je ve škole, ale následně bylo zjištěno, že se toto tvrzení nezakládalo na pravdě," uvedl Daněk. "Doma rodiče našli dopis, ve kterém chlapec napsal, že se nechce učit, a proto odchází z domova," doplnil. 

Hledaný chlapec je 152 centimetrů vysoký, hubené postavy. Má zelenohnědé oči a rovné vlasy plavé až hnědé barvy. Přestože je mu 13 let, vypadá podle policie spíše na deset. Naposledy měl chlapec na sobě šusťákovou bundu s kapucí šedomodré barvy se žlutými čtverečky, šedomodrou mikinu, modré džíny a šedé botasky na suchý zip. Na hlavě měl jasně červenou kšiltovku se znakem firmy Peugeot a na zádech školní batoh modré barvy a červenými pruhy po stranách. 

"V případě, že víte, kde by se mohl nacházet, zavolejte na linku 158," vyzval veřejnost mluvčí policie.

Tagy: policie Praha pátrání

Zdroje: ČTK