Policie pátrá neúspěšně po Elišce Švandové (9)

- Aktuality autor: Michal Polák

Policie hledá od dnešní noci devítiletou Elišku Švandovou z Vlčnova na Uherskohradišťsku. V úterý se nevrátila ze školy domů. Naposledy byla viděna kamarádkou, s níž odcházela z vlčnovské školy z hudební výchovy. V terénu ji v okolí obce v noci hledalo 50 osob, policistů i hasičů. Zatím jsme ji nenašli, řekl dnes v 07:00 mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental. 

Eliška Švandová

Eliška Švandová,zdroj: Policie ČR

 "Akci jsme v 04:30 na pár hodin přerušili. Nyní začínáme znovu, do Vlčnova přijíždějí další policejní posily," uvedl mluvčí. 

Dívka měří asi 154 centimetrů. Její zdánlivé stáří je deset let. Je plnoštíhlé postavy, má blond špinavé vlasy po ramena a modrošedé oči. Na sobě měla bílou mikinu s kapucí, modré rifle, hnědý kabát s kožešinkou a na zádech růžovou reflexní aktovku. Jakékoli informace o hledané dívce mohou lidé policistům oznámit na lince 158 nebo případně na nejbližší policejní služebně. 

Rodiče po dívce nejprve pátrali až do půl desáté večer sami. Poté pohřešování oznámili policii. Do Vlčnova se ihned sjeli policejní hlídky z Uherskohradišťska, psovodi se psy a pohotovostně eskortní oddíl ze Zlína. Do pátrání se zapojili také hasiči. 

Tagy: policie pátrání

Zdroje: ČTK