Policie obvinila podnikatele, který podvedl skoro 40 zákazníků

- Aktuality autor: red

Bezmála 40 zákazníků podvedl podle jihomoravských vyšetřovatelů podnikatel, jenž nabízel montáž zimních zahrad.

Nechal si zaplatit zálohu, ale dílo nedokončil. Získal tak nejméně 6,5 milionu korun. Kriminalisté jej obvinili z podvodu. Nyní je ve vazbě a hrozí mu až desetiletý trest, řekla jihomoravská policejní mluvčí Andrea Straková.

Obviněný muž pochází ze Slovenska. Na jižní Moravě vlastnil dvě firmy, které zajišťovaly dodávku a montáž zimních zahrad. Při uzavírání smluv se zákazníky se firma vždy zavázala dokončit dílo do stanovené lhůty. Zároveň muž vybral zálohu, která většinou tvořila 70 procent celkové ceny. Zimní zahradu však firma nedodala ani nenamontovala.

Poškození desítek klientů

Policisté tvrdí, že od října 2007 poškodil podnikatel nejméně 37 klientů. "Každý měsíc uzavřel jednu smlouvu, ale je pravděpodobné, že poškozených zákazníků může být i více. Peníze, které muž tímto podvodným jednáním získal, užil pro vlastní potřebu," uvedla Straková.

Zimní zahrady podnikatel nabízel v Česku, Rakousku a na Slovensku. Podle výpovědí zákazníků působil důvěryhodně. Při nedodržení termínů se klientům omlouval za zpoždění a ubezpečoval je, že zakázku brzy dokončí. Někteří zákazníci tak čekali až rok.

Tagy: policie podvod podnikatel

Zdroje: ČTK