Policie obvinila muže, který údajně zapálil člověka spícího na lavičce

- Zprávy autor: Jan Pastor

Policisté zadrželi sedmatřicetiletého muže, který podle nich v dubnu v pražských Vysočanech zapálil muže spícího na lavičce. Podezřelý si dnes vyslechl obvinění z těžkého ublížení na zdraví, za které mu v případě odsouzení hrozí až deset let vězení. Pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová sdělila, že ale nelze vyloučit, že státní zástupce dodatečně změní právní kvalifikaci na pokus o vraždu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Událost se stala 16. dubna kolem 02:30 u zastávky MHD Vysočanská, kde si podezřelý při návratu z baru všiml spícího muže. To ho prý rozčílilo, a tak se rozhodl muže probudit. "Když spící muž na jeho podněty nereagoval, zapálil mu tašky, kterými měl podepřenou hlavu a odešel na druhou stranu silnice, aby si celou událost natočil na mobilní telefon," popsala událost mluvčí s tím, že v taškách byly ale zapalovače, plynové plniče a různý hořlavý materiál a pod spícím mužem explodovaly.

Nahrané chtěl video prodat za desítky tisíc korun bulvárnímu tisku

Hořícího muže uhasili policisté, kteří místem v tu chvíli náhodou projížděli. Zraněný přesto skončil s těžkými popáleninami v nemocnici a podle Rösslerové si následky ponese doživotně. Mluvčí rovněž vysvětlila důvod, proč si podezřelý chtěl incident nahrát na mobilní telefon. Podle ní chtěl nahrané video prodat za desítky tisíc korun bulvárnímu tisku.

Podle zjištění policie podezřelý byl v minulosti už desetkrát soudně trestaný. Navíc prý před čtyřmi lety úmyslně zapálil svůj rodinný dům, za který pak chtěl po pojišťovně vyplacení škody ve výši téměř milionu korun. Za pojistný podvod mu tak ještě hrozí až osm let vězení, doplnila mluvčí.

Zdroje: ČTK