Policie obvinila devět lidí kvůli stavebním tendrům ohledně pošty

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 22. 1. 2014 15:23) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Policie obvinila devět lidí kvůli údajné manipulaci se stavebními zakázkami souvisejícími s Českou poštou. Případ se týká dnešního zásahu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v pražských pobočkách pošty. Informaci o obvinění sdělil žalobce Vrchního státního zastupitelství v Praze Zdeněk Matula.

Lenka Bradáčová

Lenka Bradáčová,zdroj: isifa/Lidové Noviny/Ondřej Němec

"Tři obviněné osoby působily jakožto zástupci veřejného zadavatele, šest obviněných osob zastupovalo obchodní společnost," napsal v tiskové zprávě Matula. Lidé jsou prý podezřelí ze zvýhodnění při veřejné zakázce a podplacení. Podle vyšetřovatelů jednali organizovaně a upravovali tendry "malého rozsahu na stavební práce".

Policie od rána zasahuje v několika objektech pošty v Praze. Akce se údajně týká vyšetřování činnosti bývalého zaměstnance podniku, uvedl mluvčí pošty Ivo Mravinac. Policisté ráno před šestou hodinou přijeli do budovy hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze 1 a do bývalé centrály v Olšanské ulici na Žižkově.

"Potvrzujeme, že v několika objektech České pošty je policie ČR, vyžádali si řadu dokumentů, samozřejmě jsme jim poskytli veškerou součinnost. Podle předběžných informací se jedná o vyšetřování činnosti našeho bývalého zaměstnance. V tuto chvíli nemáme další informace, událost proto nemůžeme blíže komentovat," řekl ráno mluvčí.

Státní podnik Česká pošta provozuje kolem 3200 poboček a zaměstnává přes 30.000 lidí. Roční tržby se pohybují kolem 20 miliard korun.

Tagy: Česká pošta policejní zásah

Zdroje: ČTK