Policie obklíčila podezřelého Rusa v jednom z domů ve Watertownu

- Aktuality autor: Michal Polák

Jednotky SWAT obklíčily podezřelého Džochara Carnajeva v jednom z domě u Willow Parku a vyzvala ho, aby se vzdal. Policie tvrdí, že mladík má na sobě připevněnou vestu s výbušninou.

Obklíčení ve Watertownu

Obklíčení ve Watertownu,zdroj: Twitter

podle americké televize NBC bratři pocházeli z Čečenska a oba měli povolení k pobytu v USA. Pete Williams z NBC uvedl, že oba podezřelí prošli bojovým výcvikem v cizině. "Měli povolení k pobytu v USA. Byli tady legálně nejméně rok," řekl Williams. 

Džochar Carnajev se dle Williamse narodil 22. července 1993, měl massachusettský řidičský průkaz a chodil na střední školu v Cambridge. Jeho bratr prý dle CNN na internetu sdělil, že v USA nikoho nemá: "Nemám tady jediného přítele, nerozumím jim." Začal prý studovat techniku na vysoké škole, ale studium na rok přerušil, aby se mohl věnovat boxu.

Policie ve čtvrtek zveřejnila fotografie obou mužů pořízené ze záběrů bezpečnostních kamer u cíle bostonského maratonu. V pondělí tam vybuchly dvě nálože, zabily tři lidi a skoro 180 zranily.

Hromadná doprava ve čtvrtích Watertown, Newton, Waltham, Cambridge, Belmont and Allston-Brighton je přerušena na dobu neurčitou. Policie naléhá na obyvatele, aby zůstali ve svých domovech. Obchody musí zůstat zavřené. 

Tagy: Boston Marathon Watertown

Zdroje: ČTK,CNN