Policie navrhla obžalovat útočníky na Topolánka

- Aktuality autor: red

Policie navrhla obžalovat čtveřici mužů, které podezírá ze srpnového útoku na předsedu občanských demokratů Mirka Topolánka v Hustopečích na Břeclavsku.

S odvoláním na náměstka břeclavské policie Jana Cupala to uvedl server Aktuálně.cz. "Mohu potvrdit, že na všechny čtyři byl dán návrh na podání obžaloby," řekl Cupal.

Údajného objednavatele útoku policisté podle serveru nenašli. O tom, zda čtveřice stane před soudem, rozhodne břeclavské státní zastupitelství. Policisté podle webu údajně zveřejní bližší informace ke kauze v pátek.

Topolánek byl napaden 21. srpna, když odcházel z hustopečského koupaliště. Z výpovědí svědků vyplývá, že kromě Topolánka zasáhla vejce a kamínky ještě další čtyři lidi. Poraněn byl jen Topolánek, který dostal zásah do hlavy.

Stěžoval si pak na bolesti hlavy, které ale ustaly. Jeho lehké zranění se podle policistů přibližně do tří dnů zhojilo. Krátce po incidentu se útočníci sami přihlásili policii a tvrdili, že po šéfovi ODS házeli pouze vejce.

Navíc uvedli, že si u nich útok na Topolánka objednal někdo z jeho spolupracovníků. ODS takové obvinění označila za absurdní. Policie poté obvinila čtveřici z výtržnictví.

Policie chtěla celý případ ukončit už na konci listopadu s tím, že si útočníci vymýšlejí. Objevila se prý ale nová podezření na několik lidí, kteří by mohli odpovídat popisu objednavatele útoku, který jim po incidentu dali podezřelí. Nikoho takového ale zatím policisté nenašli, dodal server.

Tagy: ODS topolánek

Zdroje: ČTK