Policie našla tělo ženy ve Vltavě, jejího druha obvinila z vraždy

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Středočeští kriminalisté obvinili osmačtyřicetiletého muže z vraždy přítelkyně. Případ se stal minulou středu v Bratkovicích na Kladensku. Muž původně ohlásil, že se žena ztratila, později se ale kriminalistům přiznal k vraždě i k pohození těla do Vltavy u Nelahozevsi.

Ve středu ho tam skutečně policie našla. Obviněnému hrozí až dvacet let vězení. Řekla to mluvčí středočeské policie Soňa Budská. 

Muž podle ní policii minulý týden oznámil, že pohřešuje svou o som let starší přítelkyni. V úterý se nicméně přiznal k tomu, že ji 16. března nad ránem zavraždil. Údajně ji ve spánku několikrát udeřil tupým předmětem do hlavy. Poté tělo zabalil, naložil do auta a odvezl k Vltavě, kde se ho zbavil. 

Muž skončí ve vazbě

V úterý večer policisté muže obvinili z vraždy a nakonec zřejmě podají návrh na jeho vzetí do vazby, o kterém bude v příštích dnech rozhodovat Okresní soud v Kladně. Kriminalisté zároveň pátrali po těle zavražděné.

"Bylo nalezeno kolem 11:00 na jezu u Nelahozevsi. Na místě je soudní lékař a bude nařízena soudní pitva," řekl odpoledne mluvčí krajské policie Jakub Vinčálek. 

Středočeští kriminalisté letos zatím evidují čtyři pokusy o vraždu, toto je pátý případ a dosud jediná letošní dokonaná vražda. Všechny případy se podle Budské podařilo objasnit.

Tagy: policie vražda Vltava tělo

Zdroje: ČTK