Policie našla tělo pohřešované Elišky z Klášterce. Dívka byla zavražděna

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 10. 9. 2014 20:43) - Aktuality autor: Ondřej Neufus

Policie v Klášterci nad Ohří našla mrtvolu devítileté Elišky Kožnerové. Tělo bylo nalezeno asi kilometr od bydliště dívky. Podle předběžného ohledání byla dívka zavražděna, přesnější informace přinese až nařízená soudní pitva. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Dívka odešla v úterý ze školy, ale domů se už nevrátila. Po dívce pátralo 140 policistů, hasičů a strážníků.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

"Můžeme potvrdit, že dítě zemřelo násilnou smrtí. Přesnou příčinu smrti určí nařízená soudní pitva v následujících dnech," řekla Bartošová. Výjezdová skupina krajských kriminalistů dál pracuje na místě nálezu těla. Okolí uzavřela.

Školačka se ztratila v úterý krátce po poledni. Na Chomutovsku po ní pátrali policisté, strážníci, hasiči i dobrovolníci. Policie nasadila i vrtulník s termovizí.

Dívčina matka na svém facebookovém profilu zveřejnila, že podle nepotvrzených informací její dcera v úterý někam šla s neznámým mužem.

U základní školy, kterou dívka navštěvovala, se večer sešly stovky lidí. Na místě zapalovaly svíčky a pokládaly květiny. Někteří plakali. "V noci na dnešek jsme ji pomáhali s dalšími lidmi hledat. Věřili jsme, že se najde a bude v pořádku," řekla jedna z účastnic piety.

Policisté zatím případ nespojují se čtvrtečním únosem další nezletilé dívky na Mostecku. Policie v této souvislosti pátrá po muži středního věku, který je podezřelý z toho, že ve čtvrtek odpoledne v obci na Mostecku násilím naložil nezletilou dívku do vozidla tmavé barvy nezjištěného typu a později ji vysadil na Chomutovsku. Podle informací ČTK bylo dítě v pořádku.

Tagy: Česko pátrání smrt dítěte ČR Únos dítěte Klášterec nad Ohří

Zdroje: ČTK