Policie je v pohodě,ukázal podle Červíčka "klavírista" v uniformě

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Policie, jakkoli se někdy potýká s ekonomickými a možná i personálními problémy, je ve své podstatě v pohodě, řekl dnes policejní prezident Martin Červíček České televize Otázky Václava Moravce. Reagoval tak na populární internetové video, na kterém pražský policista v uniformě krátce zahraje na klavír umístěný v centru u budovy filozofické fakulty. "Klavírista" podle Červíčka udělal pro dobré jméno policie možná víc než on sám jako policejní prezident. 

Martin Červíček

Martin Červíček,zdroj: isifa/MAFRA/DAN MATERNA

"Je vidět, že jsme normální lidé a určitá spontánnost k našemu výkonu služby patří," řekl Červíček, který nyní čelí správnímu řízení, ve kterém se má přezkoumat zákonnost jeho jmenování. 

S aktérem videa, které má na serveru YouTube pod titulem "This is Prague, baby! :D" už více než tři čtvrtě milionu zhlédnutí, Červíček osobně mluvil. "Já jsem mu doslova popřál, ať ta kariéra je nadále tak úspěšná jako v těch prvních týdnech," řekl policejní prezident. Policista je podle něj u pražské dopravní policie zhruba měsíc a půl a nebude potrestaný. Šéf mu jen podle Červíčka při pohovoru vysvětlil, co je a není možné.

Přezkoumání zákonnosti Červíčkova jmenování nařídil ministr vnitra v demisi Martin Pecina poté, co nedávno vrátil do funkce policejního prezidenta Petra Lessyho. Červíček dnes zopakoval, že nikdy neslíbil ministru Pecinovi, že po případném návratu Lessyho do čela sboru odstoupí. Pecina naproti tomu tvrdí, že se na tom v minulosti dohodli. 

Tagy: policie ČR

Zdroje: ČTK