Policie hledá muže, který bodl řidiče pražské tramvaje jehlou

- Aktuality autor: red

Policie pátrá po neznámém muži, který v sobotu v noci bodl řidiče pražské tramvaje do ramene zřejmě injekční jehlou. Na policejním webu o tom informovala mluvčí Eva Miklíková.

Řidič i policie čekají na výsledky lékařského vyšetření, které má určit, zda byla jehla infikována nějakou nakažlivou nemocí. Podle mluvčí bylo napadení řidiče vyvrcholením incidentů, kterými pachatel před půlnocí obtěžoval cestující linky číslo 17. Muž do tramvaje nastoupil na zastávce Poliklinika Modřany v Praze 4 a kromě jiného si v soupravě zapálil cigaretu.

Když ho řidič ve stanici Národní třída napomenul, přišel muž k němu a předstíral, že se ho chce na něco zeptat. "V okamžiku, kdy řidič stáhl okénko, bodl ho muž pravděpodobně injekční jehlou do ramene a z místa utekl," uvedla Miklíková.

Policie čeká na lékařské vyšetření řidiče

Policie případ zatím vyšetřuje jako přestupek a čeká na výsledky lékařského vyšetření řidiče. Pachatelem je muž středního věku, štíhlý, přibližně 185 centimetrů vysoký, hnědých krátce střižených vlasů a světlé pleti. Popis jeho oblečení se získat nepodařilo, působil prý ale zanedbaným dojmem. Na hlavě měl čepici s kšiltem a s sebou černý batoh se zelenými pruhy.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. "Zejména by přivítali svědectví osob, které krátce před půlnocí cestovaly tramvajovou linkou číslo 17 jedoucí z Modřan do Ďáblic," sdělila mluvčí. Lidé mohou případné informace volat na linku 158.

Tagy: policie tramvaj pátrání

Zdroje: ČTK