Policie evakuovala Justiční areál Na Míčánkách. Anonym nahlásil bombu

AKTUALIZOVÁNO - Aktuality autor: Danica Klein

Policie dnes po osmé hodině evakuovala Justiční areál Na Míčánkách, kde sídlí několik pražských obvodních soudů a státních zastupitelství. Anonym nahlásil, že na místě je bomba, pyrotechnici ale výbušninu nenašli. ČTK o tom informovala policejní mluvčí Jana Rösslerová. Naposledy byl areál kvůli údajné bombě evakuován před týdnem, ani tehdy se bomba nenašla. 

Justiční areál Na Míčánkách

Justiční areál Na Míčánkách,zdroj: Archiv

"V 7:59 jsme přijali informaci, že v Justičním areálu by měla být výbušnina, která brzy exploduje. Bližší informace anonym s mužským hlasem neuvedl a zavěsil," řekla mluvčí. 

Policie evakuovala asi 800 lidí. Pyrotechnici se speciálně vycvičeným psem nakonec v areálu žádnou výbušninu nenalezli a lidé se tak podle Rösslerové mohli krátce po 10:00 vrátit zpět. 

Případem se nyní zabývají policisté z Vršovic. Neznámý volající je podezřelý ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí v případě dopadení až tříleté vězení, dodala mluvčí. 

Areál Na Míčánkách je největším justičním komplexem v České republice. Leží ve Vršovicích a sídlí v něm obvodní soudy a státní zastupitelství pro Prahu 4, 6, 8, 9 a 10.

Tagy: bomba Anonym Justiční areál Na Míčánkách

Zdroje: ČTK