Policie dopadla lékaře, který znásilnil 39 pacientek na klinice umělého oplodnění

- Aktuality autor: Petr Kubec

Po třech letech se paraguayské policii podařilo dopadnout uprchlého brazilského lékaře, který na klinice umělého oplodnění znásilnil 39 pacientek. Za tyto činy jej soud poslal na 278 let za mříže.

Znásilnění (ilustrační foto)

Znásilnění (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Dříve uznávaný lékař Roger Abdelmassih, jehož luxusní soukromou klinikou prošla podle brazilských médií řada místních celebrit, byl v roce 2010 v ostře sledovaném případu obviněn z celkem 56 případů sexuálního násilí. Poté, co soud vyřkl verdikt, se však doktor rozhodl využít toho, že jej během odvolacího procesu ponechala justice na svobodě, a v roce 2011 uprchl do sousední Paraguaye. Tam podle médií žil v přepychové čtvrti metropole Asunciónu i se svou ženou a dvěma dětmi.

Sedmdesátiletého uprchlíka zadržela policie po několikaleté spolupráci s brazilskými vyšetřovateli a již byl předán brazilským úřadům. Podle tamního práva si může z vysokého trestu odsedět maximálně 30 let.

Na Abdelmassihovy nezákonné skutky, které prováděl v letech 1995 až 2008, policii nejprve upozornil jeden jeho bývalý zaměstnanec. Úřadům se pak přihlásily téměř čtyři desítky žen, z nichž některé znásilnil opakovaně. Pacientky u soudu uvedly, že je znásilňoval na pokojích, když zůstaly samotné. Některé se prý teprve probíraly z anestezie po zákroku.

Tagy: znásilnění dopadení lékař kriminalita Brazílie Paraguay sexuální zločin

Zdroje: ČTK