Policie dopadla kodaňského útočníka. Stihl ještě střílet na synagogu

- Aktuality autor: roj

Po sobotní střelbě na uměleckou kavárnu zažila dánská Kodaň v noci na dnešek další násilný čin. Útočník při střelbě před synagogou v centru města zasáhl do hlavy mladého Žida a postřelil tři policisty. Těsně nad ránem policie muže, který měl na svědomí oba útoky, zastřelila.

Po útoku na kavárnu byly ulice Kodaně plné těžkooděnců. Ani to ale nezabránilo střelci zaútočit podruhé - u synagogy zastřelil mladého Žida a zranil tři policisty

Po útoku na kavárnu byly ulice Kodaně plné těžkooděnců. Ani to ale nezabránilo střelci zaútočit podruhé - u synagogy zastřelil mladého Žida a zranil tři policisty,zdroj: Profimedia.cz

Podle policie zřejmě jednal sám. "Předpokládáme, že oba incidenty mají stejného viníka. Máme rovněž za to, že muž, zabitý později policií, je osobou odpovědnou za obě předchozí vraždy," uvedl kodaňský policejní šéf Torben Molgaard Jensen. 

V sobotu odpoledne střelci zaútočil na kavárnu během diskuse o svobodě slova, kterou organizoval švédský kreslíř a jeden z autorů karikatur Mohameda Lars Vilks. Zemřel při ní jeden civilista, dva policisté byli zraněni.

Úřady označily útok na kavárnu za teroristický čin a vyslaly do ulic těžkooděnce. Po další střelbě u synagogy policie uzavřela okolí stavby i nedaleké vlakové nádraží. Vyzvala také občany, aby si nevycházeli ven a informovali své blízké, že jsou v pořádku. 

Tagy: Dánsko Kodaň islamismus Synagoga teroristický útok terorismus a násilí

Zdroje: ČTK