Policejní honička na Mladoboleslavsku si vyžádala těžké zranění

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Jedno těžké a dvě lehká zranění si vyžádala nehoda, která se v noci na dnešek stala v Benátkách nad Jizerou na Mladoboleslavsku při pronásledování vozu policejní hlídkou. Třiadvacetiletému řidiči, který byl pod vlivem drog, hrozí až čtyřleté vězení. ČTK o tom informoval mladoboleslavský policejní mluvčí David Schön. 

Policejní vůz

Policejní vůz,zdroj: isifa/MAFRA/Ondřej Bičiště

Řidič osobního automobilu začal ujíždět před policejní hlídkou. "Zastavil, otočil se a začal ujíždět směrem do Předměřic. Jeho počínání neuniklo policistům a ihned začali vozidlo pronásledovat," uvedl Schön. Do pronásledování se zapojilo ještě další policejní auto a po krátké honičce pronásledovaný vůz havaroval.

"Během jízdy se chtěl řidič vyměnit s jinou osobou ve vozidle a v důsledku ztráty kontroly nad řízením vyjelo vozidlo z vozovky a narazilo do stromu," dodal Schön. Jeden spolujezdec utrpěl těžká zranění, spolujezdkyně a řidič se zranili lehce. 

Policisté u třiadvacetiletého řidiče provedli test na omamné látky, byl pozitivní na THC, amfetamin a metanfetamin. Řidič navíc už na začátku října přišel o řidičský průkaz. Třiadvacetiletého muže čeká podle policie obvinění z ublížení na zdraví. 

Tagy: policejní zásah

Zdroje: ČTK