Policejní auto skončilo v Šumperku ve zdi policejní budovy

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Do zdi šumperského policejního ředitelství narazilo v úterý policejní auto, které se střetlo na jedné z křižovatek s dalším osobním vozem. Při nehodě byli oba policisté lehce zraněni a lehké zranění utrpěla i spolujezdkyně z osobního auta.

Okolnosti nehody stále vyšetřuje policie, řekl dnes šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík. Podobná nehoda se stala na konci března také v Prostějově, následky tam však byly tragičtější. Jeden z policistů skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

Nehoda se stala na křižovatce Langrovy a Havlíčkovy ulice. "Policisté jeli v označeném služebním vozidle ve směru od Hrabenova po ulici Temenické a v rámci služebního zákroku měli zapnuté světelné a zvukové výstražné znamení. Při průjezdu křižovatkou chtěl řidič policejního vozidla objet před ním jedoucí vozidlo a to tak, že najel v protisměru do levého odbočovacího pruhu," uvedl policejní mluvčí.

Auta se střetla a policejní vůz naboural do zdi

Ve stejnou chvíli však řidič uviděl v odbočovacím pruhu vozidlo Renault Megane, které řídila padesátiletá žena ze Šumperka. Oba řidiči se snažili střetu zabránit, ale strhli řízení stejným směrem. Auta se poté čelně střetla. "Renault se otočil o 180 stupňů a zůstal na silnici. Policejní vozidlo vyjelo mimo silnici, narazilo do dopravní značky a do zdi budovy policie," doplnil policejní mluvčí.

Podle policejního mluvčího bude viník nehody znám až na základě vyšetřování. Kvůli objasňování okolností nehody zatím policisté odmítli i sdělit, proč měli policisté zapnuté výstražné zařízení. U obou řidičů bylo vyloučeno dechovou zkouškou požití alkoholu. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 230.000 korun.

Policejní auto havarovalo v Olomouckém kraji také na konci března. V Prostějově policisté ve služební octavii s radarem jeli za motocyklistou se zapnutým výstražným a zvukovým zařízením Vrahovickou ulicí směrem od centra města. Při jeho stíhání předjížděli kolonu aut, ze které náhle vyjela řidička s osobním vozem a odbočovala vlevo. Obě auta se střetla. Jeden z policistů utrpěl vážné poranění hlavy a hrudníku. Vyšetřování nehody převzala na pokyn žalobce Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Tagy: nehoda policie budova auto Šumperk

Zdroje: ČTK