Pojišťovny začaly s odhadem: 96 000 škod za 7,5 miliardy

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Pojišťovny v Česku nyní v souvislosti s velkou vodou evidují téměř 10.000 nahlášených pojistných událostí. Podle předběžného odhadu ale naroste počet škod na 96.000 za celkem 7,5 miliardy korun. ČTK to dnes řekla mluvčí České asociace pojišťoven Jolana Ackermannová. Hlášeny jsou podle pojišťoven zatím spíše menší škody, ale postupně přibývají i ty velké. Pojišťovny již část případů vyřešily.

Povodně v Praze

Povodně v Praze,zdroj: Profimedia.cz

Česká pojišťovna má k dnešnímu poledni hlášeno 6491 škod za celkem 426 milionů korun. Drtivá většina případů (6352 za 300 milionů) se týká majetkového pojištění občanů a jde pořád hlavně o zatopené sklepy, garáže, studny, zahradní architekturu, přízemí domů a chat. Jsou však už i případy totálně poškozených domácností. Roste rovněž počet případů zatopených automobilů. "Máme již hlášeny také první desítky škod z průmyslového (55 za 100 milionů) a zemědělského pojištění (37 za 17,5 milionů)," dodal mluvčí ČP Tomáš Zavoral. 

Povodňový účet klientů Generali se dopoledne zastavil na 800 škodách za 47 milionů korun. Škody skokově rostou a podobný trend očekává mluvčí pojišťovny Jiří Cívka i v dalších dnech, kdy budou přibývat také velké obecní, průmyslové, zemědělské a podnikatelské škody. V konečném součtu by se jejich počet mohl pohybovat kolem 2000. Povodeň by tak klientům Generali mohla způsobit zkázu za 200 milionů Kč. Pracovníci Generali zlikvidovali pětinu nahlášených škod.

Tagy: škody povodně 2013

Zdroje: ČTK