Pohonné hmoty zlevnily, Natural o dvacetník, nafta o 12 haléřů

- Aktuality autor: Danica Klein

Ceny pohonných hmot po měsících růstu třetí týden v řadě klesly. Nejžádanější benzin Natural 95 v uplynulém týdnu zlevnil o 20 haléřů na průměrných 37,35 koruny za litr a motorová nafta o 12 haléřů na 36,62 koruny za litr, vyplývá z dnešních údajů Českého statistického úřadu.

Bezolovnatý benzin Special 91 mohli motoristé koupit o sedm haléřů levněji, a to v průměru za 36,88 Kč/l. O čtyři haléře klesla i cena plynu LPG, který se tak prodával za průměrných 18,17 koruny za litr.

Ceny benzinu sleduje i společnost CCS. Podle jejích pondělních údajů zlevnil Natural 95 o 25 haléřů na 37,29 korun za litr a nafta o 13 haléřů na 36,49 Kč/l.

Za poklesem cen pohonných hmot stojí podle Jana Lenera z Broker Consulting propad cen ropy. Oslabování koruny však výraznější snížení cen pro motoristy brzdí. "Průměrná nádrž vyjde o 35 korun dráž než před dvěma měsíci, ale oproti začátku dubna šetří motoristé okolo 25 korun za nádrž. Pro české řidiče může být útěchou, že jsou u nás pohonné hmoty výrazně levnější než v některých skandinávských zemích, kde se litr benzinu tankuje průměrně za více než 50 korun," dodal.

Tagy: benzín nafta zlevnění

Zdroje: ČTK