Pohonné hmoty v Česku před prázdninami dál zdražují

- Aktuality autor: Michal Polák

Pohonné hmoty u českých čerpacích stanic v uplynulém týdnu opět zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se před prázdninami zvýšila o pět haléřů na 36,16 koruny za litr. Nafta zdražila o osm haléřů na průměrných 35,65 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv dlouhodobě sleduje. 

Za více než 36 korun za litr se benzin prodává v osmi ze 14 českých krajů. Nejdražší Natural 95 tankují řidiči u pražských pump, kde cena překročila o dva haléře hranici 37 Kč za litr. Druhou nejvyšší cenu benzinu vykazují pumpy v Jihomoravském kraji, kde se Natural 95 prodává za průměrných 36,80 koruny za litr. 

Nejlevněji natankují benzin řidiči v Královéhradeckém kraji, kde litr Naturalu 95 stojí 35,80 koruny. Jediným českým regionem, kde se cena benzinu proti minulému týdnu snížila, byl Karlovarský kraj, pokles činil tři haléře na 36,05 Kč/l. 

Nejdražší benzín a nafta v Praze

Nafta je stejně jako benzin dlouhodobě nejdražší v metropoli. Litr dieselu se u tamních stanic prodává za 36,44 koruny. Více než 36 korun za litr stojí nafta také v Jihomoravském, v Plzeňském kraji a na Vysočině. 

Nejlevněji natankují naftu řidiči u čerpacích stanic v Královéhradeckém a Ústeckém kraji, kde litr stojí 35,27 koruny, respektive 35,28 Kč.

Tagy: benzín nafta Česko pohonné hmoty

Zdroje: ČTK