Podvod za miliony! Zpěváka Kalouska stíhá policie

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Policie navrhla obžalovat pražského zastupitele za ODS a zpěváka Jana Kalouska. Kriminalisté muže viní z pojistného podvodu, řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Údajně se podílel na machinacích s fakturami, které několik let prováděl jeden autoservis. Kalouskovi hrozí až tříleté odnětí svobody. Zastupitel se k tomu dnes nechtěl vyjádřit. Už dříve ale svou vinu popřel.

"Spis jsme předali Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 s návrhem na podání obžaloby," uvedla mluvčí. "Tuto informaci jsem se dozvěděl z médií. Žádný oficiální dokument jsem dosud neobdržel, proto se k tomu zatím nebudu vyjadřovat," řekl zastupitel.

Kalousek se podle policie zapletl do trestné činnosti dnes už neexistujícího autoservisu, který vedl dvojí účetnictví - jedno pro finanční úřad a druhé pro pojišťovny. Údajně tak vznikla škoda ve výši 50 milionů korun. V případu podle dřívějších informací figuruje přes 70 lidí.

Kalousek si podle kriminalistů do tohoto servisu dal dvakrát opravit auto, takže o podvodu musel vědět. Prý se dohodli, že navýší fakturu za opravu vozu. To ale zastupitel odmítl. "Jednalo se o nějakou nesrovnalost v opravě vozu z roku 2006," řekl již dříve televizi Nova Kalousek.

Policie Kalouska obvinila letos v květnu, pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v září uvedl, že případ zatím řešit nebude a počká, dokud nebude uzavřen. Pokud by se však podle něho prokázala vina zastupitele, bude ho žádat o vyvození důsledků.

Tagy: vězení policie miliony

Zdroje: ČTK