Podle policie kněz na Přerovsku sexuálně obtěžoval chlapce

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Až pět chlapců měl obtěžovat kněží na Přerovsku. Policie třiašedesátiletého katolického kněze obvinila ze sexuálního obtěžování dětí a případ vyšetřuje. Na zločin upozornil jeden z rodičů dítěte.

Kněží s želízky (ilustrační foto)

Kněží s želízky (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Podle informací policisté muže zadrželi v jednom z činžovních domů přerovského přednádraží, kde žijí hlavně romské rodiny. Údajně obtěžoval pět chlapců a na případ upozornil jeden z rodičů. Krajský policejní mluvčí Josef Bednařík podle České Televize potvrdil, že případ zneužívání dětí kriminalisté vyšetřují a podezřelého muže obvinili.

"Vzhledem k okolnostem případu a věku poškozených ale nebudeme podávat více informací," řekl mluvčí televizi.

Podle informací ČT státní zástupce navrhl, aby byl muž vzat do vazby, ale soud to odmítl. Mluvčí olomouckého arcibiskupství Jiří Gračka uvedl, že policie je zatím o případu oficiálně neinformovala. Dodal však, že jde o muže, který je dlouhodobě nemocný, a kněžské povolání proto nevykonává. Podle neoficiálních informací ČT kněz není z Přerova, pravidelně tam ale dojížděl.

Policisté kněze obvinili ze dvou trestných činů - svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy mládeže, uvedla televize.

Tagy: Přerovsko církev kněz obtezovani

Zdroje: ČTK