Po výbuchu a požáru v Liberci zemřela mladá žena, muž utrpěl popáleniny

- Aktuality autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. Budovou v ulici U Šamotky na hranici Liberce a Jablonce nad Nisou dnes ráno otřásl výbuch. Při následném požáru zemřela dvaadvacetiletá žena, jejíž tělo našli hasiči. O tři roky starší muž utrpěl popáleniny. Řekl to ředitel krajské záchranné služby Stanislav Mackovík.

Požár hasiči dopoledne zlikvidovali. Teprve odpoledne mohli místo začít prohledávat policisté, aby určili příčinu neštěstí.

Mladé ženě už podle Mackovíka záchranáři nemohli pomoci. Muže, který měl zraněné ruce, nohy a hlavu, letecky přepravili na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice. Mladík má popáleniny druhého a třetího stupně na třetině těla. "Je ve velkém ohrožení života," řekl mluvčí nemocnice Lukáš Matýsek.

Nic nenasvědčuje tomu, že by v bytě explodovala varna na výrobu drog

Na místě se postupně vystřídalo 12 hasičských jednotek. Kolem 10:00, když dohasili oheň v krovech, se hasiči začali vracet na základnu. "Na místě bude přes den zůstávat jedna jednotka na dohlídku požářiště," řekla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Policejní vyšetřovatelé se do částí domu poničených požárem dostali až odpoledne. Prohledal je i speciálně vycvičený pes. Podle prvních informací v domě vybuchl plyn. Později se objevila i spekulace, že se v něm mohl připravovat pervitin. "V tuto chvíli zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v bytě explodovala varna na výrobu drog," řekla odpoledne policejní mluvčí Vlasta Suchánková a dodala, že na objasnění příčin exploze zatím odborníci pracují. Hořelo v patrové budově s podkrovím. Plameny zachvátily právě podkrovní část domu a poničily střechu. V domě podle hasičů bydlelo pět rodin.

Tagy: výbuch Liberec dům

Zdroje: ČTK