Po úterních raziích policie obvinila čtyři lidi

AKTUALITA - Aktuality autor: šar

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili v souvislosti s úterními zásahy na několika místech v Česku čtyři lidi a sedm právnických osob z krácení daně a účasti na organizované zločinecké skupině. Na webu o tom dnes informoval mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

"Jedná se o jednu z větví v jiné trestní věci stíhané organizované zločinecké skupiny, která vykazováním nákupu záměrně nadhodnocené reklamy měla krátit DPH a daň z příjmu právnických osob," vysvětlil Ibehej. Celková výše škody podle něj dosahuje skoro 30 milionů korun.

Dozorující státní zástupce Vít Koupil z ostravské pobočky olomouckého vrchního státního zastupitelství obvinění potvrdil, podrobnosti k případu však uvést nechtěl. "Odkazuji pouze na tiskovou zprávu, kterou dnes vydala NCOZ," uvedl.

Na více místech v Česku včetně Prahy zasahovala policie během úterka. Ibehej dnes upřesnil, že policisté provedli čtyři domovní prohlídky a tři prohlídky jiných prostor a pozemků.

Stíhání obviněných se podle mluvčího vede na svobodě. Za krácení daní by jim hrozilo maximálně deset let vězení, horní hranice trestní sazby se však u pachatele trestného činu spáchaného ve prospěch organizované zločinecké skupiny zvyšuje o jednu třetinu.

Tagy: dph Česko domácí razie policie ČR zločiny a kriminalita

Zdroje: ČTK