Po R10 se proháněl další řidič v protisměru, policie ho nechytila

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Policisté v noci na pondělí opět zasahovali na rychlostní silnici R10, kde jel ve směru na Prahu další vůz v protisměru. Hlídka se za ním vydala z Benátek nad Jizerou, naproti mu jeli kolegové z pražské policie, řidič jim ale zmizel.

Řidiče ale nikde nepotkali, zřejmě se mu podařilo včas sjet z rychlostní silnice. Incident se obešel bez nehody. Řekl to mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. Obdobný případ se stal i na D2 u Brna. 

Středočeský případ byl podle Mareše hlášen kolem 01:30. Policii telefonovali dva nezávislí svědci, kteří vůz v protisměru potkali na 21. kilometru R10 ve směru na Prahu. "Vyrozuměli jsme pražskou policii, naše hlídka vyjela souběžně s nimi, ale nikde ho policisté neviděli a obě hlídky se potkaly na 5. kilometru," popsal zásah Mareš. 

Brněnský pirát také zmizel

Obdobná situace se odehrála i na dálnici D2 nedaleko Brna. Motoristé ohlásili, že po ní jede v protisměru osobní vůz. Policie sice neprodleně zastavila dopravu, řidiče ale také nenašla. "Patrně již dálnici opustil," uvedl k tomu mluvčí policie Pavel Šváb. Případem se dále zabývají dopravní policisté. Otázkou je, zda se po poslední vlně zájmu v médiích, neobjevují hazardéři, kteří takové jednání považují za adrenalinový sport.

Po R10 jel nedávno v protisměru třiatřicetiletý Švýcar, který ohrozil pod vlivem drog desítky lidí. Ve vysoké rychlosti ujel mezi Turnovem a Prahou zhruba 70 kilometrů. Způsobil asi pět dopravních nehod, při nichž havarovalo kolem deseti vozidel. Muž byl obviněn obecného ohrožení, za což mu hrozí až osm let vězení. 

Policie tvrdí, že piráta dříve zastavit nemohla. Její postup zkoumá policejní prezidium. Mareš uvedl, že podobné případy, kdy po R10 jede někdo v protisměru, bývají hlášeny jednou až dvakrát do týdne. "Vzhledem k počtu nájezdů a sjezdů je docela složité udělat nějaké větší opatření," uvedl. Někdy podle něj řidiči zmatkují a spletou si nájezd, často v jejich počínání hraje roli také alkohol.

Zdroje: ČTK