Po napadení v Ústí nad Labem skončili dva muži v nemocnici

- Aktuality autor: Jan Pastor

Policie vyšetřuje páteční napadení v ústecké městské části Mojžíž. Dva muži po něm skončili v nemocnici, jeden z nich tam stále zůstává. Údajně je napadli Romové. Policie ale podle ústecké policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové zatím neví, co přesně se stalo, řekla dnes. Romové i muži v nemocnici mají vlastní verze pátečního napadení.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Kriminalisté v současné době vyšetřují, jak k celé události došlo a co jí předcházelo," řekla dnes ČTK ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že nemůže potvrdit ani vyvrátit rasový podtext útoku. Policie proto žádá o pomoc všechny případné svědky.

Podle svědků, které natočila televize Nova, zaútočila na dva muže skupina Romů. Na parkovišti před domem, kam se dvojice vracela z oslavy narozenin, je prý bezdůvodně napadli tři Romové s nožem, později se k nim přidali dva další se železnou tyčí. Romové to ale popírají a v domě, kde se měli po incidentu útočníci schovat, prý nikdo nic neviděl ani neslyšel.

Napadení Romové křičeli o pomoc a utíkali k baráku

Jeden z mužů skončil v nemocnici s otřesem mozku, ránou na hlavě, zlomeninou ruky a zápěstí a pohmožděninami po celém těle. Druhý napadený muž už je v domácím léčení, po ráně do hlavy si však nic nepamatuje.

Podle serveru Romea.cz ale jiní svědkové viděli utíkat romské manžele a jejich syna před mužem s nožem, který jim prý nadával a vyhrožoval smrtí. "Napadení Romové křičeli o pomoc a utíkali k baráku, paní upadla. Její muž se pro ni vrátil a útočníka, který ležící ženě šermoval nožem u obličeje, odstrčil," popsala svědkyně pro Romea.cz.

Tagy: napadení

Zdroje: ČTK