Po koupeli v Rozkoši a Stříbrném rybníku doporučují hygienici sprchu

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Rozbory vody v přírodních koupalištích v Královéhradeckém kraji prokázaly zhoršenou kvalitu vody ke koupání u autokempinku u nádrže Rozkoš na Náchodsku a ve Stříbrném rybníku u Hradce Králové. Hygienici po koupání doporučují osprchování čistou vodou, informovala dnes na svém webu Krajská hygienická stanice v Hradci Králové.

Výhled na Rozkoš

Výhled na Rozkoš,zdroj: wikipedia

Ve vodní nádrži Rozkoš hygienici zjistili zvýšený výskyt sinic, chlorofylu a sníženou průhlednost. Ve Stříbrném rybníku jsou zvýšené hodnoty chlorofylu a mírný výskyt sinic. "U vnímavých jedinců by se mohly vyskytnout zdravotní potíže," uvedla hygiena. 

V Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku musejí lidé počítat se sníženou průhledností vody. U koupališť ve volné přírodě v Dachovech u Hořic a v Dolcích u Trutnova je voda podle posledních rozborů stále bez závad. Ke koupání je vhodná voda i v nádržích a koupalištích v Sobotce, Dvoře Králové nad Labem, Dolní Kalné, Trutnově a Miletíně.

Hygienici upozornili na to, že výsledky laboratorních rozborů platí k datu odběru. Uvedli také, že jakost vody je sledována pouze na vodních plochách uvedených na webových stránkách hygieny. Na ostatních vodních plochách není kvalita vody monitorována a koupání je zde na vlastní nebezpečí, dodali.

Tagy: koupání

Zdroje: ČTK