Plzeňští policisté zatkli vraha, jenž svou oběť rozřezal a pohřbil v Berounce

- Aktuality autor: red

Krajští kriminalisté zatkli a obvinili devětapadesátiletého Plzeňana, který podle nich loni v listopadu zavraždil a rozřezal sedmatřicetiletého muže z Plzně. Ten za neznámých okolností zmizel a o několik týdnů později policisté vylovili z řeky Berounky části jeho těla.

Obviněný, jemuž hrozí až 18 let vězení, je od 19. dubna ve vazbě, píše dnešní deník Právo.

"Policejní orgán zahájil trestní stíhání devětapadesátiletého muže z Plzně pro zločin vraždy a přečin nedovoleného ozbrojování," řekla Dagmar Lindenthálová z Krajského státního zastupitelství v Plzni. Podrobnosti ale nesdělila. Vyšetřování by mělo skončit v červenci.

Loni v prosinci objevil v Berounce lidskou ruku majitel vodní elektrárny v Nadrybech. Expertíza DNA prokázala, že patří hledanému muži. O měsíc později vydala řeka v nedaleké Darové další část těla, tentokrát nohu.

Podezřelý z vraždy s vyšetřovateli nespolupracuje, vinu popírá. Policisté u něj zřejmě objevili při domovní prohlídce nelegálně drženou střelnou zbraň, kterou asi zabíjel. Tělo pak rozřezal, dal do pytle a hodil do vody. Obal se poté zřejmě poškodil a části těla odplavaly.

Zdroje: ČTK