Piloti vysadili pasažéry při mezipřistání a následně jim uletěli

- Aktuality autor: Alina Holušová

Více než stovka pasažérů musela nevěřícně zírat, když se dozvěděla, že jim jejich letadlo z mezipřistání uletělo. Posádka stroje české společnosti Smart Wings, který si na tento let pronajal francouzský tour operátor FRAM, vysadila cestující ve francouzském Lyonu a zmizela. 

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Letoun vypravený z metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca přistál v sobotu odpoledne v Lyonu ke krátkému technickému mezipřistání, jak se předpokládalo. Oproti plánu však posádka nařídila lidem vystoupit a poté odletěla s jinými cestujícími zpět do Španělska, tentokrát na Kanárské ostrovy.

Turisté z města Palma de Mallorca dorazili do Paříže namísto sobotního večera až v neděli ráno, uvedl list Le Figaro.

"Jedná se o skutečné loupežné přepadení," řekla jedna z rozzlobených cestujících deníku Le Parisien. Její cesta prý trvala 13 hodin, namísto plánovaných čtyř.

Podle nepotvrzených informací se pro netradiční krok tour operátor rozhodl, aby vyřešil technický problém se strojem, který měl stejný den odvézt turisty z Lyonu na Kanárské ostrovy. Podle unijních pravidel by měli mít cestující letu Palma de Mallorca-Paříž právo na odškodnění, soudí web listu Le Figaro.

Tagy: letadlo cestující letecká doprava mezipřistání

Zdroje: ČTK