Peru zasáhlo silné zemětřesení, asi 60 lidí bylo zraněno

- Aktuality autor: Jan Pastor

Asi 60 lidí utrpělo zranění při zemětřesení, které dnes časně ráno zasáhlo pobřežní region v Peru. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Otřesy byly citelné v centrálních a jižních částech země. Oběti na životech ani velké škody na majetku bezprostředně poté hlášeny nebyly. Varování před cunami nebylo vydáno.

Americká geologická služba USGS sdělila, že epicentrum zemětřesení leželo asi 15 kilometrů jihovýchodně od města Ica v pobřežní oblasti. Otřesy vycházely z hloubky 39,2 kilometru a nastaly v 00:11 místního času (06:11 SEČ). Hotely v oblasti podle zpravodajského serveru CNN oznámily krátké výpadky proudu. Přerušeno bylo také telefonní spojení, službu se však podařilo rychle obnovit. Místní média s odvoláním na svědky uvedla, že několik budov v chatrnějším stavu popraskalo.

"Počet zraněných v nemocnicích a zdravotnických zařízeních (v regionu Ica) dosáhl 60," řekl v místních médiích představitel místní správy Alonso Navarro, kterého citovala agentura AFP. Lékař v nemocnici v Ice prohlásil, že většinou jde o zlomeniny, zhmožděniny nebo řezné rány a nikdo ze zraněných není v ohrožení života.

Loni v říjnu ve stejné oblasti zemětřesení o síle 6,9 stupně srovnalo se zemí desítky domů a nejméně 103 lidí při něm utrpělo zranění. Ve městě Ica byla tehdy poničena také katedrála z 18. století.

V roce 2007 udeřilo na jihozápadě Peru zemětřesení o síle osmi stupňů. Vyžádalo si více než 500 mrtvých a tisíc zraněných. Město Ica tehdy patřilo k nejpoškozenějším, připomněl server CNN.

Tagy: zemětřesení Peru

Zdroje: ČTK