Pecina odchází ze sněmovny, bude manažerem Vítkovice Holding

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Poslanec ČSSD a bývalý ministr vnitra Martin Pecina nastoupí po složení poslaneckého mandátu jako manažer ve strojírenské skupině Vítkovice Holding. Potvrdila to mluvčí holdingu Eva Kijonková.

Pecina o víkendu prohlásil, že kvůli nesouhlasu se současnou politikou strany vůči koaliční vládě ODS, TOP 09 a VV složí v dubnu poslanecký mandát. Vadí mu také, že s ním nový předseda ČSSD Bohuslav Sobotka (údajně) nechce spolupracovat. 

Největší tuzemská strojírenská skupina Vítkovice Holding se chystá k angažování Peciny vydat tiskovou zprávu s bližšími informacemi. Se zprávou jako první přišel server Aktuálně.cz, kterému Pecina řekl, že míří na manažerskou pozici ve velké průmyslové firmě na Ostravsku.

V ČSSD pod Sobotkou pro mne není místo

Pecina minulou sobotu po sjezdu sociálních demokratů a volbě nového vedení strany řekl, že odejde ze sněmovny zřejmě na dubnové schůzi. Členem ČSSD zůstane. "Pan Sobotka mě odmítl kamkoli angažovat, vyhodil mě z politického grémia, z předsednictva, tam, kde jsem byl za Jiřího Paroubka," uvedl Pecina, který byl v úřednické vládě Jana Fischera ministrem vnitra.

Soudí, že pro něj není v sociální demokracii pod Sobotkovým vedením místo "Abych jenom seděl ve sněmovně a koukal, to je asi zbytečné," dodal Pecina. 

Sobotka v reakci na Pecinovo rozhodnutí Pecinu označil za člověka, jemuž bytostně vyhovuje exekutiva. Ve sněmovně se prý trápil. "Jak znám Martina Pecinu, příliš to zřejmě nesouvisí s politikou... Ale pro sebe bude hledat nové životní uplatnění," uvedl k jeho plánovanému odchodu z parlamentu Sobotka. Pecina dříve také vedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Do Fischerovy vlády ho nominovala ČSSD, byl nestraníkem. Do sociální demokracie vstoupil před sněmovními volbami.

Tagy: misto vítkovice

Zdroje: ČTK