Peake zradila svůj klub LIDEM a nebude hlasovat proti vládě Rusnoka

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 7. 8. 2013 20:53) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje, řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která řekla, že dohoda o stojedničce po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat. 

Karolína Peake

Karolína Peake,zdroj: isifa/MAFRA/Michal Šula

"Nehodlám hodit za hlavu svá prohlášení, že vládu Jiřího Rusnoka nepovažuji za vládu legitimní a že její jmenování je v nesouladu s parlamentní demokracií. Setrvávám ve své podpoře Miroslavě Němcové a budu aktivně hlasovat proti důvěře vládě Jiřího Rusnoka," řekl Vysloužil. 

"Slovo držím a aktivně hlasuji proti vládě SPOZ," napsal v sms poslanec Viktor Paggio. Podobně se vyjádřili i další členové klubu liberálních demokratů Lenka Andrýsová, Martin Vacek, Jana Suchá či jmenovec premiéra Jiří Rusnok. Podle Vysloužila Peake členům klubu zatím nevysvětlila, proč změnila názor. Ještě dopoledne celá poslanecká frakce jednotně tvrdila, že Rusnokův kabinet v hlasování odmítne. 

Tagy: LIDEM hlasování o důvěře

Zdroje: ČTK