Peake vyrazila generála. Nečas odvolání Picka nechápe, chce vysvětlení

- Aktuality autor: Danica Klein

Premiér Petr Nečas nechápe personální změny na ministerstvu obrany, které pro něj nečekaně provedla nová ministryně Karolína Peake. Po návratu z nynějšího summitu EU v Bruselu bude od ministryně požadovat vysvětlení. Peake mimo jiné odvolala prvního náměstka a bývalého šéfa generálního štábu Vlastimila Picka. 

Vlastimil Picka

Vlastimil Picka,zdroj: Mediafax

"Musím říci, že tímto krokem paní ministryně Peake jsem překvapen. Netuším, jaké důvody ji k tomuto kroku, který nechápu a nerozumím, vedly," řekl Nečas novinářům. 

"Nevím, co se stalo mezi včerejškem odpolednem, zhruba půl pátou, kdy na tiskové konferenci říkala, že žádné personální zemětřesení nechystá, devátou hodinou večerní, kdy končilo jednání vlády a ona nic podobného ani náznakem nenaznačovala, a zhruba čtvrt na jedenáct dopoledne, kdy tento krok učinila," dodal. 

"Já samozřejmě po návratu do Prahy budu chtít s paní ministryní mluvit a budu chtít slyšet toto vysvětlení," podotkl ministerský předseda a šéf ODS. Současně ocenil Picka, který je podle něj velmi kvalitní odborník. "Z tohoto pohledu tento krok paní ministryně příliš pochopitelně nevypadá," dodal předseda vlády.

Tagy: Vláda odvolání ministryně

Zdroje: ČTK