Pátrání po tříletém chlapci je stále neúspěšné

- Aktuality autor: Jakub Procházka

V okolí Hrádku nad Nisou na Liberecku pokračuje od rána pátrání po zmizelém tříletém chlapci. Přestože se do pátrání zapojil vrtulník s termovizí a desítky policistů, hasičů, záchranářů z horské služby i dobrovolníci, zatím je neúspěšné.

Dopoledne byla zhruba 300 metrů od prvního nálezu objevena i druhá chlapcova bota, dítě ale zatím nalezeno nebylo, řekla policejní mluvčí Ludmila Knopová. 

Tříletý Jan Kaprun se ztratil ve čtvrtek odpoledne v části města Donín. "Podle matky si hrál kolem domu na zahradě a když ho chtěla kolem 16:00 zkontrolovat, nikde ho nenašla," řekla Knopová.

Pátrá se i v sousedním Německu a Polsku

Žena se okamžitě obrátila na policii. Do hledání dítěte se zapojily desítky policistů, hasičů a dobrovolníků. Nasazeni byli i psovodi se psy. S pátráním pomáhají i policisté a hasiči v sousedním Německu a Polsku. 

Podle hrádeckého starosty Martina Půty je zahrada, na níž si dítě hrálo, v blízkosti řeky Nisy. "Tak malé dítě nemohlo dojít daleko, v okruhu kilometru jsme ho neobjevili, proto se pátrání soustředilo na řeku," řekl Půta. Potápěči od rána znovu prohledávají řeku. 

Už ve čtvrtek večer se do pátrání zapojili tři členové kynologické brigády horské služby. Psovodi horské služby jsou neustále cvičeni na vyhledávání ztracených osob ve složitém terénu. Ráno se do lokality přesunulo dalších pět záchranářů. "Ihned se zapojili do hledání, jsou schopni operovat samostatně a mají, stejně jako psovodi, výcvik v pátrání po zmizelých osobách," uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš. 

Rodina nemá chlapcovu fotografii

Rodina podle policie nemá žádnou současnou chlapcovu fotografii. Podle popisu je ale chlapec asi metr vysoký a velmi štíhlý. Má kulatou hlavu a odstávající uši, na levé tváři má centimetrovou jizvu. Hnědočerné vlasy má zastřižené na ježka.

"Oblečen byl do růžové bundy, červené čepice a modrých tepláčků. Chlapec je málomluvný," dodala Knopová. Policie prosí veřejnost o pomoc, jakékoliv informace o hledaném dítěti mohou sdělit kterékoli služebně policie nebo na tísňovou linku 158.

Tagy: policie Liberec chlapec pátrání

Zdroje: ČTK