Paroubkova partaj požádala o registraci na ministerstvu vnitra

- Aktuality autor: Danica Klein

Strana Národní socialisté - levice 21. století, kterou nedávno založil bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek, dnes požádala ministerstvo vnitra o registraci. V nejbližších dnech spustí rovněž první verzi svých internetových stránek, kde budou moci případní zájemci o členství v této straně vyplnit a zaslat přihlášku.

Podle mluvčího přípravný výbor strany dnes odpoledne dodal na ministerstvo spolu s návrhem na registraci politické strany také text návrhu stanov a arch s 1200 podpisy občanů. V přípravném týmu ale sám Paroubek nezasedá, podle mluvčího je v něm poslanec Jiří Šlégr, Jaroslav Král a Michal Kasal.

Strana bude s ČSNS fúzovat

Paroubek vystoupil z ČSSD počátkem října a oznámil, že zakládá novou politickou stranu Národní socialisté - levice 21. století a začne jednat s ČSNS 2005 o fúzi.

O spolupráci s ČSNS 2005 Paroubek vyjednával už od letošního jara. Od počátku se spekulovalo o tom, že buď založí novou stranu, nebo vstoupí do ČSNS 2005, kde mu její představitelé nabídli funkci předsedy. Minulý týden Paroubek nakonec oznámil, že jeho nová strana bude s ČSNS 2005 fúzovat. Oznámil také, že společný program chce představit 26. listopadu na společném sjezdu obou stran. Pracovní verze programu má být hotova do poloviny listopadu. Nová strana by s ním zřejmě kandidovala příští rok v krajských volbách.

Paroubek patří k zakladatelům obnovené ČSSD po listopadu 1989. Do čela ČSSD se dostal po pádu premiéra a šéfa ČSSD Stanislava Grosse, kterého nahradil v obou funkcích. Po loňských sněmovních volbách, kdy sociální demokraté sice zvítězili, ale přesto zůstali v opozici, Paroubek na funkci šéfa strany rezignoval a stal se kritikem nového vedení.

Tagy: paroubek registrace

Zdroje: ČTK