Paroubek údajný Bendův zločin nekryl, rozhodli Chorvaté

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Chorvatské státní zastupitelství ve Splitu ukončilo po čtyřech letech prověřování, zda bývalý předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek kryl zločin, konkrétně bombový útok na dům dcery chorvatského podnikatele.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Trestní oznámení proti Paroubkovi a jeho spolupracovníkovi a lídrovi severočeské stranické organizace Petru Bendu policisté odložili jako neodůvodněné, informoval server Lidovky.cz. 

Trestní oznámení podal v roce 2006 Bendův obchodní konkurent ze severních Čech Chorvat Miro Matijević. Bendu, Paroubka a další dva muže nařkl, že stojí za čtyři roky starým bombovým útokem na dům jeho dcery. Paroubek podle Matijevičova oznámení Bendovy aktivity kryl. 

Žaloba odložena jako neodůvodněná

"Ve věci trestního oznámení proti J. Paroubkovi a P. Bendovi podanému v Chorvatsku z důvodu údajného trestného činu ohrožení života a majetku obecně nebezpečným činem Vám mohu sdělit, že Župní státní zastupitelství ve Splitu žalobu odložilo jako neodůvodněnou," potvrdil Lidovým novinám zástupce chorvatského velvyslance Josef Zrzavecký. 

Paroubek i Benda od začátku obvinění odmítali s tím, že si Chorvat vše vymyslel. Benda tvrdil, že čtyři roky staré trestní oznámení je nesmyslné.

Rovněž Paroubek považoval Matijevičovo tvrzení za "nehoráznost". Již dříve připomněl, že Benda s Matijevičem vyhrál soudní spor a podle rozsudku Matijević nesmí šířit tyto pomluvy.

Tagy: žaloba Chorvatsko paroubek bomby

Zdroje: ČTK