Paroubek slíbil svazovým zástupcům víc peněz na sport

- Aktuality autor: red

Předseda ČSSD Jiří Paroubek po pátečním jednání se zástupci šesti největších sportovních svazů slíbil, že pokud jeho strana vyhraje květnové parlamentní volby, půjde do sportu více peněz.

ČSSD se prý zasadí o systémové změny, které do českého sportu podle něj přivedou víc peněz než v současnosti. Pro Paroubka je hlavní vizí, že by ve sportu rozpustil až 1,5 miliardy korun z výnosů z loterijních her. 

"To je naše základní představa," řekl Jiří Paroubek. Šéf sociálních demokratů se v Lidovém domě setkal s představiteli šesti nejvýznamnějších tuzemských svazů, společně pak představili Memorandum ČSSD a sportovních svazů. V něm se shodují především na tom, že podpora sportu je v současnosti výrazně podhodnocená. 

Fotbal zastupoval Ivan Hašek, který se jako šéf největší sportovní organizace stal neoficiálním mluvčím a lídrem všech svazů. Hokejový svaz reprezentoval generální sekretář Martin Urban, basketbalový, atletický a lyžařský svaz předsedové Miroslav Jansta, Libor Varhaník a Lukáš Sobotka, golfovou federaci pak prezident Milan Veselý. 

Hašek po schůzce jako už několikrát zopakoval, že český sport se bez výrazné injekce ze státního rozpočtu neobejde.

"Podpora je nejmenší za posledních dvacet let," prohlásil Hašek. K tomu doložil i statistiky: zatímco v roce 1989 putovalo ze státního rozpočtu do sportu podle Haška 0,65 procenta, nyní je to prý pouze 0,24 procenta.

Tagy: ČSSD peníze paroubek

Zdroje: ČTK