Paroubek oplatil Benešové útok. Byla prý jeho velkým omylem

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Expředseda ČSSD Jiří Paroubek zaútočil na Marii Benešovou, která kandiduje na místopředsedkyni ČSSD. Zařazení bývalé nejvyšší státní zástupkyně Benešové do stínové vlády jako ministryně spravedlnosti byl prý jeho velký omyl.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Paroubek to uvedl na svém webovém portálu www.vasevec.cz

Bývalého šéfa ČSSD Benešová podráždila svými vyjádřeními v tisku, jimiž se vymezila proti němu a úřadujícímu šéfovi strany Bohuslavu Sobotkovi. Vadí mu také, že ji na místopředsednickou funkci nominovali jeho odpůrci z ústecké organizace ČSSD. 

Kromě ´justiční mafie´ se jí jiný skeč nepovedl

"Kromě 'justiční mafie' se jí žádný jiný skeč nepovedl," uvedl Paroubek jako hlavní důvod své kritiky. Očekával prý od ní gejzír odborných článků a stanovisek na téma justice, což prý se nestalo.

"Oranžová kniha justice zpracovaná paní Benešovou před volbami 2010 patřila k tomu nejslabšímu v programové oblasti," tvrdí Paroubek s tím, že prý "tuto trapně zpracovanou kapitolu" musel volební manažer Jaroslav Tvrdík se svým týmem předělávat. 

Málo razance v duelech s Pospíšilem?

Benešové Paroubek také vytkl, že v roce 2006 prohrála v senátních volbách v "levicovém volebním obvodu" na Chomutovsku. Byla prý také málo důrazná v televizních debatách s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem (ODS). 

Spolu s Benešovou na funkci místopředsedkyně ČSSD kandidují místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková, stínová ministryně školství Vlasta Bohdalová a poslankyně Dana Váhalová.

Podle stanov ČSSD by měla být v nejužším vedení strany, tedy předsedkyní či místopředsedkyní, alespoň jedna žena. Na minulém sjezdu se ale žádnou z kandidátek zvolit místopředsedkyní nepodařilo. Sjezd, který bude volit nové stranické vedení, se sejde už za tři týdny v Brně.

Tagy: ČSSD spor paroubek ministryně

Zdroje: ČTK