Paroubek o volbách: Koktavý a polosenilní ministr zahraničí neměl nárok

- Aktuality autor: red

Co Karlu Schwarzenbergovi nejvíc v prezidentských volbách uškodilo? Podle bývalého premiéra Jiřího Paroubka to je jednoznačné: byla to vyjádření na adresu Benešových dekretů. Kromě toho ale tady zafungovalo i jakési kouzlo nechtěného. "Koktavý a polosenilní ministr zahraničí - alespoň co se debat týče – se rozhodně nemohl vyrovnat Zemanovi," pojmenoval ostře Paroubek celou situaci. I samotnému Zemanovi ale něco vyčítá.

Jiří Paroubek po volebním debaklu.

Jiří Paroubek po volebním debaklu.,zdroj: Mediafax

Rozhovor s Jiřím Paroubkem není nikdy nudný. I on totiž před lety býval snadným terčem médií a tak dokáže nyní nebojácně pojmenovat problémy v souboji okolo prezidentské volby.

„Já jsem před třemi lety měl proti sobě média ne 14 dní, ale mnoho měsíců,“ vzkazuje nyní Paroubek přes ParlamentníListy.cz jak nově zvolené hlavě státu, tak i ministrovi zahraničí Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09). Reagoval tím na fakt, že Schwarzenberg podal trestní oznámení kvůli útočné inzerci, která se objevila v pátek, tedy ve volební den, v bulvárním deníku Blesk. Podle Paroubka ale rozhodně nelze za prohrané volby vinit nějaký deník.

„Lidé byli ve volbách ovlivněni dvěma fakty – vládou a vládní politikou, která je proti zájmu většiny lidí a za druhé rozbitím pozitivní emoce, která tady byla ve vztahu ke Karlu Schwarzenbergovi. On totiž jakmile udělal kolosální chybu a vystoupil proti platnosti dekretů Edvarda Beneše, tak tím se tady dostavila silná antiemoce proti němu,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz Paroubek.

Tagy: kritika prezidentské volby

Zdroje: ČTK