Paříž zbaví Pont des Arts 45 tun lásky. Milencům doporučuje selfíčka

- Aktuality autor: roj

Z mostu Pont des Arts začne pařížská radnice v pondělí odstraňovat stovky tisíc visacích zámků, které na něj navěsili milenci. Tíha kovu totiž most přes Sienu poškozuje, už loni se zábradlí pod jeho váhou prohnulo.

Most Pont des Arts je ověšen zhruba milionem zámků. Podle radnice je to nejen nevzhledné, ale tíha kovu most ničí

Most Pont des Arts je ověšen zhruba milionem zámků. Podle radnice je to nejen nevzhledné, ale tíha kovu most ničí,zdroj: ThinkStock

"Sundáme asi milion zámků, dohromady 45 tun," uvedl náměstek pařížského starosty Bruno Juillard. Zábradlí mostu ověšené zámky je podle něj nejen škaredé, ale zámky poškozují památku a představují bezpečnostní riziko pro návštěvníky.

Radnice podle Juillarda nejprve nahradí zámky "díly různých umělců" a od podzimu "prosklenými panely". Podobně vedení města naloží i se zámky na mostě Pont de l'Archevêché za katedrálou Notre-Dame.

"Přejeme si, aby Paříž zůstala i nadále městem lásky a romantiky," uvedl Juillard. Milenci by si na mostech podle něj na znamení lásky měli nově pořizovat "selfies", tedy autoportréty pořízené z ruky pomocí digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu.

Trend zámečků lásky, které milenci zamknou a klíč hodí do řeky, se ujal i v jiných metropolích, například v Berlíně, Římě či Moskvě. V Praze zamilovaní věší své zámky například na Kampě.

Tagy: Francie Paříž zahraničí zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK