Parašutistu zradil padák, kolega ho stihl včas chytit

VIDEO - Aktuality autor: roj

K tragické nehodě mohlo v pátek dojít během letecké show na severozápadě Anglie. Jednomu z armádních parašutistů se špatně otevřel padák, ale kolega ho stihl během letu zachytit a oba bezpečně přistáli do vody, uvedl server BBC

Parašutistovi se špatně otevřel padák, kolega ho ale stihl včas chytit a oba bezpečně přistáli

Parašutistovi se špatně otevřel padák, kolega ho ale stihl včas chytit a oba bezpečně přistáli,zdroj: Peter Eckersley

Oba parašutisté jsou členy skupiny Red Devils, jejíž členové předvádějí umění armádních výsadkářů veřejnosti. Během letecké show ve Whitehavenu na západním pobřeží Anglie byl ale jeden z nich v ohrožení života, protože se mu padák rozevřel jen částečně. Před tvrdým pádem na zem ho zachránil kolega, který se k němu dostal ještě ve vzduchu.

"Zdálo se to jako celé věky a na tvářích všech lidí kolem byla vidět panika, i ve tvářích parašutistů," popsala BBC dramatické okamžiky účastnice show Lucy Milneová. "A pak to bylo docela rychlé, všichni zadržovali dech a oni najednou byli ve vodě."

Podle armády se nyní incident vyšetřuje.

Skupina Red Devils má 12 členů, kteří se rekrutují ze zkušených výsadkářů. Každý z nich má za sebou nejméně tři roky výcviku a vystupují zhruba šedesátkrát ročně. Páteční nehoda prý byla prvním případem po 25 letech, co měl některý z vystupujících vojáků problémy s padákem.

  

Tagy: Velká Británie zahraničí parašutista britská armáda

Zdroje: ČTK