Papež ve velikonočním poselství žádal mír a ukončení konfliktů

- Aktuality autor: pal

Papež František ve svém tradičním velikonočním poselství, které v neděli pronesl na svatopetrském náměstí ve Vatikánu, připomněl utrpení lidí v částech světa, kde zuří ozbrojené konflikty, ať už jde o východ Ukrajiny, Sýrii, Irák i africké země. Vyzval věřící k modlitbě za oběti čtvrtečního masakru v Keni a přivítal novou rámcovou dohodu o íránském jaderném programu.

Papež František ve svém tradičním velikonočním poselství žádal mír

Papež František ve svém tradičním velikonočním poselství žádal mír,zdroj: Profimedia.cz

Hlava katolické církve nabádala mezinárodní společenství, aby nezůstalo lhostejné k dramatické situaci velkého počtu uprchlíků ze Sýrie a Iráku. Vyzval k modlitbám za "utichnutí hřmotu zbraní a obnovení dobrého soužití mezi různými skupinami" v zemích, kde probíhají ozbrojené konflikty.

Papež připomněl krizi v Jemenu a v Libyi a žádal o mír pro "všechny lidi ve svaté zemi". Zároveň vyjádřil přání, aby i nadále pokračoval mírový proces vedoucí k ukončení bojů mezi Izraelci a Palestinci. Přivítal novou dohodu o íránském jaderném programu a prohlásil, že tato dohoda bude snad "definitivním krokem k bezpečnějšímu a přátelštějšímu světu".

V poselství, po kterém následovalo tradiční papežovo požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), připomněl také konflikt na východě Ukrajiny. "Nechť vzkříšení Páně přinese světlo milované Ukrajině, zejména těm, kteří v uplynulých měsících prožili násilí tohoto konfliktu. Nechť země znovu nalezne mír a naději díky úsilí všech stran," řekl papež.

Tagy: Vatikán katolická církev víra a náboženství

Zdroje: ČTK