Papež František odsoudil "krvavou moc a krvavé peníze" mafie

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Papež František dnes odsoudil "krvavou moc a krvavé peníze" mafie a vyzval tamější kmotry, aby "změnili svůj život, přestali páchat zlo a obrátili se na víru". Papež se tak vyjádřil na obřadu, který se v římském kostele konal k uctění památky obětí trestných činů. 

Papež František

Papež František,zdroj: Getty Images

"Tu krvavou moc si nemůžete vzít s sebou do posmrtného života. Je ještě čas, abyste neskončili v pekle," vyjádřil se papež nesmlouvavě. 

Na smutečním ceremoniálu, který organizovalo katolické protimafiánské sdružení Libera, byl přečten seznam 842 jmen známých obětí italské mafie. Papež podle agentury AFP poslouchal s vážným výrazem a se skloněnou hlavou. 

Ostře v minulosti proti mafii vystupovali také papežové Jan Pavel II. a Benedikt XVI., kteří věřící důrazně vybízeli k tomu, aby s mafií nijak nespolupracovali. 

Loni v květnu katolická církev blahořečila italského kněze, jehož zavraždila mafie. Giuseppe Puglisi byl zastřelen v roce 1993, protože dlouhodobě vystupoval proti praktikám organizovaného zločinu. Na Sicílii a v celé Itálii se pak stal symbolem odporu proti organizovanému zločinu. 

Papež František při této příležitosti prohlásil, že jde o Puglisiho vítězství s pomocí Ježíše Krista. 

Tagy: papež František

Zdroje: ČTK