Pančovaný alkohol opět zabíjel, zemřel muž ze Žďárska

- Aktuality autor: Michal Polák

Osmapadesátiletý muž ze Žďárska v pátek večer zemřel na následky otravy metanolem. Dnes o tom informoval mluvčí nemocnice v Novém Městě na Moravě Roman Kratochvíl. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Otrávený muž pocházel z obce Moravec na Žďársku. "Pracoval v Dolní Rožínce v uranovém dolu, je proto v předčasném důchodu," řekl starosta Moravce Oldřich Uhlíř. 

Při vyšetřování případu policie zadržela sedmatřicetiletého muže ze Žďárska. Našla u něj více podezřelého alkoholu. Muž je obviněn pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami. Hrozí mu až osm let vězení. Podle policistů otrávený muž závadný alkohol pil u svého známého, jehož syn alkohol koupil v únoru od obviněného muže. 

Policie zadržela pravděpodobného viníka

Zadržený muž podniká v zemědělství. Letos v únoru prodal nejméně ve dvou případech jedno balení s 15 lahvemi vodky s označením Likérky Drak jinému muži do provozovny v obci na Žďársku. "Právě tento alkohol poškozený konzumoval se svým známým, naposledy ještě v sobotu 22. února," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Při domovních prohlídkách v bytových a nebytových prostorách na dvou místech na Žďársku v místě trvalého a skutečného bydliště zadrženého muže kriminalisté zajistili velké množství podezřelého alkoholu uloženého v barelech a ve skleněných lahvích. 

"Podařilo se nám zajistit 42 plastových kanystrů o objemu šesti litrů s obsahem vodky jemné a 660 skleněných lahví o obsahu 0,42 litru vodky jemné od výrobce Likérka Drak. O tomto alkoholu bylo přitom z veřejně přístupných zdrojů všeobecně známo, že se v jeho produkci objevovaly zdravotně závadné lihoviny," uvedl kriminalista Radek Uhlíř. Zajištěný alkohol bude podroben testům na zjištění obsahu závadného metanolu. 

"V průběhu dalšího vyšetřování se budeme snažit zjistit, jakým dalším osobám muž alkohol dodal, a tento podezřelý alkohol zajistit," doplnil Uhlíř. 

 

     

Tagy: Žďársko otrava alkoholem policie ČR

Zdroje: ČTK